Verona Ballay

Bc. Verona Ballay, bez politické příslušnosti
32 let
výtvarná
redaktorka
Praha 12 – Modřany
Místo na kandidátce: 8
E: verona.ballay@gmail.com

Moje téma pro Prahu 12
Budu usilovat o zvýšení úrovně kultury a sportu v naší městské části, zlepšení komunikace mezi občany a radnicí, integraci dětí se specifickými potřebami do mateřských škol (zřízení speciálních tříd s individuální péčí a vzděláváním) a samozřejmě o celkový rozkvět městské části. Praha 12 má velký potenciál, ale nemá pořádný plán rozvoje. Spíše se v současné době nabízí slovo „ustálení“, protože, co se týká výstavby, se Praha 12 rozvíjí až moc. Je to velká škoda, protože ztrácíme status nejzelenější části Prahy. Je potřeba i více využívat fondy EU a vytvořit si zase pěknou Prahu 12, ve které se nám bude příjemně žít a ne jen přežívat.

O mně
Na Praze 12 žiji bez pár let celý svůj život. Znám tuto městskou část i z pohledu malého dítěte, i z pohledu normálního občana, který potřebuje zaparkovat, vyřešit pochůzky po úřadech a v posledních pár letech i jako maminka dvou dětí.
Vystudovala jsem fotografii na SPŠ grafické v Hellichově ul. v Praze, po škole jsem se několik let fotografií živila. Poté jsem pracovala jako PR a marketing manažer pro společnost se zahraniční účastí, ale později jsem se opět vrátila do umělecké sféry jako výtvarná redaktorka v nakladatelství Fragment. Během rodičovské dovolené jsem začala studovat práva, která jsem nedávno dokončila. Během posledních čtyř let jsem členem komise územního rozvoje městské části a komise pro výchovu a vzdělávání (školství máme v rodině – matka i bratr byli a jsou učitelé).