Lukáš Findeis

Lukáš Findeis

Lukáš Findeis, Česká pirátská strana
28 let
testování fotoaparátů
a fotooptiky
Praha 12 – Kamýk
místo na kandidátce: 2
M: 735 07 66 99
E: lukas.findeis@pirati.cz

Moje téma pro Prahu 12:
Od minulých voleb jsem v komisi pro prevenci sociálně-patologických jevů. Jako zastupitel se budu věnovat podpoře volnočasových aktivit, decentralizaci kulturního života na Praze 12 a dalším aktivitám, díky kterým budou mít mladí co dělat a nebudou si píchat marihuanu :-). Otevřu Prahu 12 nezávislým umělcům, ať už půjde o venkovní akce nebo poskytnutí nevyužívaných prostor MČ. Spousta zajímavých kulturních i sportovních akcí se dá uskutečnit prakticky zadarmo. Mohli bychom tu mít galerii, turnaje v kubbu, venkovní pinpongové stoly na sídlištích, víc legálních ploch pro writery, hezčí obecní majetek… Podle mnohokrát ověřované teorie rozbitých oken se lidé chovají ke svému okolí podle toho v jakém je stavu. Když budeme mít pěknou a čistou Prahu 12, tak tím eliminujeme spoustu problémů a lidé se budou o své okolí více starat.
Na radnici také budu prosazovat zavedení co nejvíce prvků přímé demokracie a participativního rozpočtování. Piráti oboje mají zakořeněné ve vnitrostranických mechanismech. Nejsem příznivcem jakýchkoliv nekoncepčních řešení, obzvlášť co se výstavby v naší městské části týká. Ohledně různých dlouhodobých koncepcí má Praha 12 hodně co dohánět. S ostatními pirátskými kolegy z dvanáctky se snažím něco udělat s neutěšeným stavem kolem pozemků jednoho z mála oficiálních airsovtových hřišť v republice u nás na Točné. Zasadím se o to, aby ti co se zajímají o dění na radnici a v naší městské části byli průběžně online informováni o tom co se děje a bude dít během celého následujícího funkčního období i v budoucnu.

O mně:
Od narození (1985) bydlím na Kamýku a od šesti let jsem chodil do zdejšího skautského oddílu. 2 roky jsem studoval na přírodovědném gymnáziu Botičská a pak odmaturoval jako slaboproudař s profilovým předmětem přenosové informační systémy. Do konce loňského roku, kdy jsem nastoupil do vratkového skladu Amazonu v Dobrovízi, jsem nikde nebyl delší dobu zaměstnán. Většinu času jsem jako aktivista věnoval dobrovolné práci v Pirátské straně a jednorázovým přivýdělkům všeho druhu. Jako ENTP cítím bytostný odpor k jednotvárné práci a rutině. Proto současnou práci, kde testuji fotoaparáty, opustím začátkem příštího roku a díky našetřeným penězům budu moci začít s několika Piráty dělat něco zajímavějšího a smysluplnějšího.
Bydlím se dvěma čistokrevnými potkany, sbírám fanziny, rád chodím a běhám bos, Mám kladný vztah k přírodě, technice a různým praktickým, v dnešní době většinou dost alternativním, věcem souvisejícím se zdravím a životním stylem. Přitahují mě všemožné ostrůvky pozitivní deviace.
Můj profil na webu Pirátů.

Post Tagged with