Jana Eliška Venningová

 

Jana Eliska VenningovaBc. Jana Eliška Venningová, bez politické příslušnosti
38 let
finanční poradce pro subjekty veřejného sektoru
Praha 12, Modřany
Místo na kandidátce: 35
M: 00420 602 366 054
E: janaeliska@email.cz


Moje téma pro Prahu 12:

V naší městské části ubylo za poslední dobu mnoho zelených prostranství. Spíš začíná připomínat kolonii bytů, kam lidé chodí jen přespat. Trochu možná hřešíme na to, že za Modřany je les. Ale i tento les, vzhledem k množství lidí, který jej navštěvují, není klidným místem a jeho ekosystém trpí.
V poslední době se mne citelně dotklo, že místa našich pravidelných srazů v přírodě jako např. na čarodějnice, sáňkování (prostranství mezi ulicemi U domu služeb a Na srážku a nyní i Na hupech/Na Cimbále) jsou zastavovány, nemluvě o dalších volných prostranstvích.

Klíč vidím v povzbuzení zájmu lidí o místo, kde bydlí. Věřím, že mnohým z nás se toto nelíbí, ale je potřeba, aby každý koho se to dotýká, se o daný projekt zajímal. O to, kdo a proč jej schválil, aby lidé s vlivem na výstavbu byli nuceni jednat na základě vyjádřeného zájmu veřejnosti.

O mně:
V Modřanech žiji od narození, původně v části Baba I., nyní Na Beránku. S vysokoškolským titulem pracuji ve finančním oboru se zaměřením na veřejný sektor. Přestože jsem majitelkou horského kola, se kterým mám projetou naše blízké i vzdálené kouty přírody, ze zdravotních důvodů nyní cvičím jen jógu. Mám v péči pár domácích mazlíčků, kteří se k nám náhodně dostali. Jsem věřící, ale nenásleduji konkrétní náboženství.