Hana Lysáková

 

Hana LysakovaHana Lysáková, bez politické příslušnosti
61 let
důchodkyně
sociální ošetřovatelka
dříve bankovní úřednice
Praha 12, Komořany
Místo na kandidátce: 9
E: hanlys@volny.cz

Motto: Dobré není jen to, co je nové. Nové je naopak to, co je dobré.

Moje téma:
Nevím, zda tímto krokem vstupuji do politického života. Jen jsem dospěla k názoru, že pokud mohu svému regionu tímto způsobem prospět, ráda tak učiním. Nelíbí se mi, když o mě a mém okolí, ve kterém žiji, rozhodují lidé, kteří to zde znají jen „jízdou z rychlíku“. Jsme součástí hlavního města, ale v některých místech si připadám jako na konci světa. Každý se snaží postavit něco nového, a čím větší, tím lepší. Ale dle mého názoru by nejprve mělo na úrovni hlavního města fungovat to, co již stojí. Žiji zde již 34 let a například kanalizace jsme se v této oblasti dočkali až nyní.
Přesto, že nejsem zdejší rodačka, žiji zde již tak dlouho, že si to ani neuvědomuji. Ale narodil se zde můj syn a nejen pro něho chci být nápomocná vytvořit zde, v Komořanech prostředí, kde se bude cítit dobře, kde bude vše fungovat tak jak má, kde namísto megalomanských staveb vzniknou v krásném prostředí Vltavy areály pro využití volného času nejen dětí, ale i dospělých a postižených občanů. Do Komořan se kdysi z centra Prahy jezdilo na výlety. Proč by tomu tak nemohlo být opět.
Chtěla bych prosazovat potřeby obyvatel Komořan. Snažit se o údržbu a rozumné využití neudržovaných ploch k výstavbě sportovišť a parků, což sebou bude přinášet i nové pracovní příležitosti.

O mně:
Narodila jsem se 7. 5. 1953 v Příbrami. Po maturitě na střední ekonomické škole v roce 1972 jsem odešla pracovat do Prahy a již zde zůstala žít. V roce 1980 jsem s manželem koupila rodinný dům v Praze 12 – Komořanech, kde žiji dodnes. Nyní jsem rozvedená, mám dospělého syna, který pracuje jako strojvedoucí. Po ukončení studií jsem pracovala v Podniku zahraničního obchodu a po té několikrát změnila své zaměstnání tak, abych pracovala co nejblíže svému bydlišti a mohla se věnovat své rodině. V současné době jsem již důchodu, do kterého jsem odešla předčasně, abych mohla pečovat o svou invalidní maminku, kterou jsem si k sobě přestěhovala.