Eva Tylová

Ing. Eva Tylová

Ing. Eva Tylová, bez politické příslušnosti
54 let
ekoložka
koordinátorka platformy „Proti hazardu“ na Praze 12
Praha 12 – Kamýk
místo na kandidátce: 1
M: 608 166 063
E: eva.tylova@ecn.cz

Moje téma:
Ne vše, co jsme plánovali v minulém volebním období, se podařilo prosadit či všemu zabránit. Nepodařilo se nám zastavit řadu sporných výstaveb obytných domů, které měly již vydané povolení. Nepodařilo se nám prosadit v zastupitelstvu Prahy 12 nesouhlas se změnou územního plánu u výjezdu z portálu Pražského okruhu ze zeleně na obytnou zástavbu. Proti jejímu přijetí zastupitelstvem hl. m. Prahy chci dále bojovat stejně jako proti zástavbě zeleně a předimenzovaným developerským projektům, které poškozují žití zde u nás na Praze 12. Budu se snažit o to, aby naše Praha 12 nebyla noclehárnou Prahy, ale žila svým bohatým životem. Chci zlepšit i komunikaci s občany a otevřít jim radnici. Stavím se nekompromisně proti hazardu.

O mně:
Do Prahy 12 jsem se přestěhovala před více než 30 lety. Praha 12 mě provází celou mou cestu ve státní správě i samosprávě. Jako náměstkyně ministra životního prostředí jsem prosadila, že Pražský obchvat nad Cholupicemi nebude veden na valu, jako ředitelka České inspekce životního prostředí jsem se postavila proti vykácení stromořadí lip ve starých Modřanech. V roce 2006 jsem se zapojila do veřejného života jako opoziční zastupitelka Prahy 12 (zvolena za SZ), v roce 2010 jsem se stala místostarostkou. V březnu 2014 jsem společně s dalšími radními odešla z rady na protest proti schváleným změnám územního plánu a dalším akcím rady, se kterými jsem nesouhlasila.
Osobní iniciativou jsem pomáhala řadě občanských sdružení, útulku pro opuštěné pejsky paní Kladivové a útulku pro kočičky Šanta kočičí. Založila jsem platformu „Proti hazardu na Praze 12“. Ve funkci místostarostky jsem realizovala řadu opatření v oblasti životního prostředí, územního rozvoje, proti korupci a proti hazardu. Prosadila jsem rekultivaci řady zanedbaných pozemků, vysázení stromů a keřů proti hluku, zavedení Zelené linky, alternativních přístupů jako je komunitní kompostování a pastva ovcemi namísto seče, zastavení změn územního plánu ze zeleně na obytnou zástavbu (plánované sídliště nad Komořanským zámečkem), či předimenzované výstavby (Southgate – víceúčelový dům proti Husově knihovně). Podpořila jsem rozšíření účasti občanů na rozhodování města a obnovu starých zvyků (Svatováclavské slavnosti, nebo sázení stromků pro naše potomky).
V letech 2004 až 2013 jsem byla členkou Strany zelených, nyní jsem bez politické příslušnosti, příznivkyně Liberálně ekologické strany. V minulém volebním období jsem za Stranu zelených kandidovala ve spojení se „Změnou pro Prahu 12“. Kvůli odlišným přístupům k některým otázkám kandiduji na společné kandidátce s kolegy ze Strany zelených a Pirátů místo s tímto sdružením.
Mám dva syny, vnuka a kocoura. Ve volném čase se věnuji četbě. cykloturistice, turistice a tanci.

Post Tagged with 

One Responseso far.