Budou obchodní centra pod taktovkou developera?

Ing. Eva Tylováautorka: Ing. Eva Tylová

Budou obchodní centra pod taktovkou developera?
Obchodní centra na sídlištích Prahy 12 příliš nevzkvétají. Objekty staré mnoho desítek let potřebují renovaci, to vidí každý, kdo v nich nakupuje. Chtělo by to šikovného vlastníka, který ze zisku z provozu objekt zmodernizuje. Takže mnohý občan by možná zajásal, když by zjistil, že objekty změnily majitele. Avšak ouha, jak noví majitelé představují své záměry na rekonstrukci, jsme všichni zděšeni. 0bchodní centra, dosud většinou nízkopodlažní budovy, které tak vyvažovaly okolní budovyvyšší, majípřerůst okolní domy nebo alespoň bobtnají do šířky a zabírají veřejné prostory. Posuďte sami, jak mají nová centra „vylepšit“ naše sídliště. Hned několik center koupila společnost Fisolta. Na dvoupatrovémobjektu obchodního centra Sázava chce vybudovat multifunkční komplex Rilská, který by měly tvořit objekty o 6 a 10 patrech. V objektechnaplánovala i 150 bytů. Vyšší objekty až o 6 patrech chce vybudovat i na obchodním středisku Obzor, středisko Jasná zase naopak rozšířit i na plochy zeleně a veřejná prostranství, kudy chodí děti do školy. Další projekt t plánuje společnost Trigema na objektu Billy ve Vosátkově ulici, úžasnou dominantu:jedna věž 21 pater a druhá „pouhých 15“. To že objekty zastíní domy v nejbližším okolí, investory nezajímá. Stejně tak, že noví obyvatelé budou parkovat na již plných parkovištích a posílat děti do již nyní plně obsazených školek a škol. Záleží teď na radnici, jak bude s developery jednat a donutí je k rozumné přestavbě center, která přinese nejen lepší podmínky nakupujícím i prodávajícím, zisk provozovateli, ale přispějí ke zlepšení i celkovéhovzhledu sídliště.
Zástupci Strany zelených, Pirátů a LES vždy proti zahušťování sídlišť vystupovali a stejně tak budou hlasovat i proti těmto projektům, pokud se nezmění jejich podoba. Proto také požádali o svolání mimořádného jednání zastupitelstva, kde chtějí revokovat kladné stanovisko rady MČ Praha 12 k prodeji pozemků kolem Obzoru Fisoltě.

Eva Tylová
Zastupitelka za Zelení, Piráti a LES

Doplňujeme poděkování petyčního výboru:

Jménem Petičního výboru Petice proti nepřiměřenému zahušťování sídliště Kamýk (máme nyní 1400 podpisů) děkujeme velice všem členům zastupitelstva, kteří podpořili sídliště Kamýk. Vážíme si toho, že jste se nás zastali.
U hlasování o předimenzované stavbě JRD Zelený Kamýk Smotlachova developera JRD, který zkreslil i výstupy z veřejného projednání s občany nás podpořilo těchto 19 zastupitelů:
Ing. Pavla Aubrechtová, Mgr. Zbyněk Boublík, Lukáš Findeis, Antonín Dvořáček, Ing. Jiří Fremr, PhDr. Tomáš Grulich, Ing. Hana Jandová, Ing. Radmila Kapasná, Ing. Bořivoj Kůla, MBA, Ing. Jan Mikulecký, Ing. Jan Polomský, Bc. Jan Radil, PhDr. Daniela Rázková, Mgr. Zlatuše Rybářová, RNDr. Karel Schuh, Petr Šula, Ing. Eva Tylová, prof. Ing. Michael Valášek DrSc,.PaedDr. Miroslava Veselíková. Moc díky.

U hlasování o nesouhlasu s prodejem trávníku kolem Albertu „Obzor“ Papírníkova developerovi Fisolta, který pod hlavičkou „Multifukčního centra“ chce stavět hlavně byty bez řešení občanské vybavenosti nás podpořilo těchto 18 statečných: Ing. Pavla Aubrechtová, Mgr. Zbyněk Boublík, Lukáš Findeis, Antonín Dvořáček, Ing. Jiří Fremr, PhDr. Tomáš Grulich, Ing. Hana Jandová, Ing. Radmila Kapasná, Ing. Bořivoj Kůla, MBA, Ing. Jan Mikulecký, Ing. Jan Polomský, Bc. Jan Radil, PhDr. Daniela Rázková, Mgr. Zlatuše Rybářová, RNDr. Karel Schuh, Petr Šula, Ing. Eva Tylová, prof. Ing. Michael Valášek DrSc,.PaedDr. Miroslava Veselíková.

Stranami, které nás výrazně podpořily, jsou dle abecedy: Česká pirátská strana – Praha, KSČM Praha, Les, ODS Praha 12, TOP 09 Praha 12, Zelení Praha 12, Změna pro Prahu 12, Vážíme si toho!!!

Post Tagged with