Koupaliště v Praze 12?

Ing. Pavel Radaautor: Ing. Pavel Rada

Koupání v čisté vodě – jde to i bez chemie

Naše obec dlouhodobě a citelně postrádá možnost koupání a zimního bruslení. Chceme v novém volebním období prosadit stavbu koupaliště a ledové plochy a to vše v jednom.

Také nemáte rádi zelenou vodu ve většině našich rybníků či odér chloru v bazénu? V biotopovém koupališti čistí vodu namísto chloru rostliny a voda je průzračná. Při naší návštěvě koupaliště v  Radotíně jsme neodolali a sami na vlastní kůži vodu vyzkoušeli.

Oč jde se dočtete zde:

Biotopová koupaliště je novinka, která k nám přišla z Rakouska. Díky investiční nenáročnosti a nízkým provozním nákladům ji realizovaly i velmi malé obce, například Jince v Příbramském okrese, kde už funguje druhý rok. Naproti přes řeku v Radotíně koupaliště otevřeli letos, zájem lidí byl obrovský.

Právě biotopové koupaliště v Radotíně jsme navštívili nejdříve. Je to projekt po úpravách použitelný i pro Prahu 12. Prostor na koupaliště jsme vytipovali v místech zatrubněného Lhoteckého potoka na místě se zbytky betonové plochy, porostlém náletovými dřevinami a nepěstěným plevelem. Cennější dřeviny by byly zachovány a doplněny novou výsadbou.

Výhodou biotopového koupaliště je jeho použitelnost i v zimě jako přírodní kluziště, pokud se dočkáme mrazů.

koupaliště v Praze 12
V nejbližší době navštívíme biotopové koupaliště v Jincích a pak na našich stránkách čekejte další rozšiřující informace, spolu s článkem o technologii, technickém provozu a zabezpečení tohoto unikátního koupaliště.

Na  výstavbu koupaliště bychom chtěli znát váš názor, a proto jsme uspořádali anketu, vizte: http://jsmepraha12.cz/anketa


Článek o koupališti v Jincích naleznete zde.

Ing. Pavel Rada

Post Tagged with