Alena Callahan

 

webAlena Callahan, bez politické příslušnosti
59 let
důchodkyně
Praha 12 – Modřany
Místo na kandidátce: 17
E: abenesova@seznam.cz

 

Moje téma pro Prahu 12:
Nikdy jsem se nezabývala politikou. Nyní sympatizuji se Stranou zelených a budu snažit pomoci prosadit péči o „zelená místa“ pro všechny občany, kteří na naší městské části bydlí.
Dále se chci zapojit do prosazení vybudování biotopového koupaliště na naší obci. Vím, bude velmi těžké prosadit tuto myšlenku. Pokud však bude zájem a podpora občanů, v co doufám, mohla by se tato myšlenka uskutečnit.

O mně:
Celý svůj život žiji v Praze, z toho téměř čtvrt století v Modřanech. Zde si mi narodil syn Michal, kterému je nyní 30 let. Znám naši obec velmi dobře, nejen osobně, ale i pracovně. Téměř 13 let jsem pracovala na Kamýku, na úřadě městské části jako sociální pracovnice a později v Modřanech na Finančním úřadě. Nyní jsem v důchodu.
Mám ráda naši obec, má pro mě zvláštní, příjemnou atmosféru. Mám ráda, když vyjdu z domu, jsem za několik minut na tramvaji a za 20 min. v centru Prahy. Jdu na druhou stranu a za několik minut jsem v lese, v přírodě. Kolik městských částí má tuto výhodu. Myslím, že jich není mnoho. Vzhledem k tomu, že zde bydlím dlouhá léta, mohu porovnávat minulost a současnost. Pamatuji se, jak jsme s maminkami chodily do „třešňovky“, kde si děti hrály pod rozkvetlými třešněmi. Dnes je ze zbytku „třešňovky“ zanedbaný prales. Mnoho zelených oáz na naší obci dopadlo podobně. Tento stav mě velmi mrzí.
Mé zájmy: sport, turistika, cestování, fotografování, četba.